Chemik Police przegrał w Dąbrowie Górniczej z Grot Budowlani Łódź 1:3 (20:25, 25:19, 21:25, 26:28) w meczu o Superpuchar. MVP spotkania Agnieszka Kąkolewska. Policzanki rozpoczęły sezon od zimnego prysznica do którego nie były przyzwyczajone w ostatnich latach. Łodzianki odniosły zasłużony sukces.

Łodzianki pewnie wygrały pierwszego seta. Od stanu 16:18 za sprawą zagrywek Kai Grobelnej zanotowały one serię punktów i wydawało się, że spokojnie zmierzają po zwycięstwo. Jednak na fetowanie prowadzenia w meczu trzeba było jeszcze poczekać. Tym razem policzanki zdobyły kilka punktów, zmniejszając starty do 20:23. Kaja Grobelna przerwała tę serię, a następnie po zagrywce piłka podskoczyła na taśmie i spadła po stronie Chemika.
Malwina Smarzek, podstawowa zawodniczka naszej reprezentacji, weszła na boisko pod koniec pierwszego seta. W drugim była już w wyjściowej szóstce. Wyrównana gra toczyła się do stanu 11:12. W tym momencie w polu serwisowym stanęła Holenderka Marek Balkestein-Grothues. Jej zagrywki narobiły całą masę problemów rywalkom, a Chemik objął prowadzenie 18:12. Losy seta były praktycznie rozstrzygnięte. Grot Budowlani jeszcze walczył, ale strat już nie mógł odrobić. Mistrzynie Polski w porównaniu z pierwszym setem przyśpieszyły grę, kończyły kontry i popełniały mniej błędów. Wrażenie robiła gra Stefany Veljković.
Trzeci set należał znowu do łodzianek, które prowadziły m.in. 17:14, 20:17 i 23:21. W całej partii dobrze zaprezentowała się Agnieszka Kąkolewska, której gra miała duży wpływ na pozytywny wynik jej drużyny.
Po serii punktów dzięki m.in. dobrej grze Katarzyny Zaroślińskiej Chemik uzyskał przewagę 21:17. Jednak do tie breaka nie doszło. Łodzianki zdobyły sześć punktów. Doszło do emocjonującej końcówki, a ostatni punkt z zagrywki zdobyła Kaja Grobelna.

KPS Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 1:3
(20:25, 25:19, 21:25, 26:28)

Składy zespołów:
KPS Chemik Police: Gajgał-Anioł, Bełcik, Veljković, Mędrzyk, Balkestein-Grothues, Zaroślińska-Król, Krzos (libero) oraz Smarzek, Mirković, Bednarek-Kasza i Busa
Grot Budowlani Łódź: Cutura, Polańska, Kąkolewska, Grobelna, Vincourova, Grajber, Witkowska (libero) oraz Twardowska i Kędziora

MVP: Agnieszka Kąkolewska

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Pojedynek o Superpuchar Polski był jednym z akcentów Memoriału Agaty Mróz, który w piątek rozpoczął się w Dąbrowie Górniczej.
Wyniki pierwszego dnia:
Bekescsabai RSE – Hapoel Kfar-Saba 0:3 (17:25, 18:25, 16:25)
MKS Dąbrowa Górnicza – TJ Sokol Frydek-Mistek 3:0 (26:24, 25:15, 26:24)

W sobotę i niedziele kolejne. Harmonogram:
Sobota, 07.10
12:30 – 17:00 – akcja krwiodawstwa i rejestracji dawców szpiku kostnego
14:00 – 16:00 – I mecz: Bekescsabai RSE – Sokol Frydek-Mistek
16:00 – 16:30 – parada kolumny motocyklistów wyznaczonymi ulicami Dąbrowy Górniczej, zgodnie z załączoną mapą
16:30 – 17:30 – symulacja wypadku samochodowego – zderzenie samochodów z udziałem straży pożarnej, policji i pogotowia ratunkowego, w tym: rozcinanie samochodów, celem wydostania poszkodowanych, interwencja policji i pogotowia ratunkowego z wszelkimi procedurami stosowanymi w takich przypadkach.
18:00 – 20:00 – II mecz: MKS Dąbrowa Górnicza – Hapoel Kfar-Saba Volleyball Club