W meczu 16. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet bielszczanki podejmowały trzeci zespół ligi – Developres SkyRes Rzeszów. Spotkanie obu ekip w Rzeszowie było niezwykle wyrównane i zakończyło się zwycięstwem rzeszowianek 3:2. W Bielsku-Białej liczono, że przy własnych kibicach uda się pokonać drużynę z Rzeszowa. Wiara miała swoje podstawy również w ostatnich wynikach bielskiego zespołu, któremu dużo łatwiej gra się zwykle z drużynami teoretycznie silniejszymi.
Prawidłowość ta zdawała się potwierdzać w pierwszym secie sobotniego spotkania. Rzeszowianki co prawda prowadziły 8:4, ale zespół z Bielska-Białej doprowadził do remisu 8:8. W końcówce seta trwała wyrównana walka, ale od stanu 21:22 bielszczanki zdobyły cztery punkty z rzędu i wygrały pierwszą partię 25:22. Dwa punkty w tym fragmencie gry zdobyła Nia Grant, a as serwisowy Katarzyny Koniecznej dał bielskiemu zespołowi piłkę setową.
Euforia bielskich kibiców nie trwała jednak długo. Drugi set to dominacja rzeszowianek, które od początku narzuciły swój styl gry. BKS PROFI CREDIT popełnił w tym secie mnóstwo błędów i przegrały 15:25.

Długa przerwa ostatnimi czasy wybijała z rytmu bielskie siatkarki. Tym razem wszyscy liczyli na to, że 10 minut odpoczynku pozwoli bielskiemu zespołowi zebrać myśli i znów podjąć walkę z rzeszowiankami. Tymczasem wyrównana walka trwała tylko do połowy trzeciej partii. Później lepiej zaczęły grać przyjezdne, które odskoczyły na kilka punktów i wygrały 25:20.

Bardzo podobny przebieg miał czwarty set. Bielski zespół remisował 10:10, ale druga część tej partii należała do drużyny z Rzeszowa. Mecz zakończył autowy atak Koniecznej, a BKS PROFI CREDIT musiał pogodzić się z porażką.

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała – Developres SkyRes Rzeszów 1:3
(25:22, 15:25, 20:25, 20:25)

MVP: Helene Rousseaux (Developres SkyRes Rzeszów)

BKS PROFI CREDIT: Pleśnierowicz, Konieczna, Grant, Mucha, Sobolska, Mancuso, Lemańczyk (libero) oraz Moskwa, Różański, Nowicka, Jagieło.

Developres SkyRes: Rousseaux, Ptak, Żabińska, Kaczmar, Helić, Blagojević, Sawicka (libero) oraz Rabka, Andruszko, Kaczorowska, Nowakowska (libero).