Początek roku to najlepszy moment na podsumowanie poprzedniego roku.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się sportowe podsumowanie minionego roku w 2017 i wcześniejszych latach. Korzystając zatem z okazji, przedstawiamy najważniejsze wyniki naszych sportowców, jakie osiągnęli w całym, 2017 roku.

• Wyniki bezwzględne zawodników klubu UKS JUDO Mysłowice
Nasi zawodnicy brali udział 45 zawodach judo oraz 13 – jujitsu. Zdobyli w nich 314 medali. Judo to 192 medale (72 złote, 64 srebrne i 56 brązowych), Jujitsu natomiast to 122 medale (61 złotych, 36 srebrnych i 25 brązowe). Aby wziąć udział we wszystkich, 58 zawodach, zawodnicy wraz z trenerami musieli przebyć prawie 22,5 tys. km (obwód ziemi to 40,075 tys.km ). Zawodnicy UKS JUDO Mysłowice walczyli na turniejach różnej rangi. Ze wszystkich przywozili medale. Na najważniejszych zawodach zagranicznych zdobyli 4 medale: srebrny z Pucharu Świata, złoty i brązowy z Mistrzostw Europy oraz brązowy z Pucharu Europy. Polskie zawody najwyższej rangi to oczywiście Mistrzostwa Polski oraz Puchary Polski.
Na szyjach zawodników naszego klubu zawisło 19 medali Mistrzostw Polski (w tym 7 mistrzowskich i 6 wicemistrzowskich) oraz 35 medali Pucharu Polski (12 złotych, 17 srebrnych i 6 brązowych). Na szczeblu województwa natomiast zawodnicy naszego klubu wywalczyli 19 medali (w tym 10 mistrzowskich i 6 wicemistrzowskich).
Wśród zawodników naszego klubu, medaliści Pucharu Świata, Mistrzostw i Pucharu Europy oraz Mistrzostw Polski to:
II miejsce Puchar Świata (ju-jitsu) – Nikodem FIGLUS;

I miejsce Mistrzostwa Europy (ju-jitsu) – Alicja GOWARZEWSKA
III miejsce Mistrzostwa Europy (ju-jitsu) – Dominika NOWICKA
III miejsce Puchar Europy (judo) – Alicja GOWARZEWSKA

I miejsce Mistrzostwa Polski (judo) – Alicja GOWARZEWSKA
I miejsce Mistrzostwa Polski (ju-jitsu) – Jakub DZIEDZIC
– Nikodem FIGLUS
– Alicja GOWARZEWSKA (40kg)
– Alicja GOWARZEWSKA (-48kg)
– Igor KOZIK
– Jakub SMAGA
II miejsce Mistrzostwa Polski (judo) – Alicja GOWARZEWSKA (Wojewódzkie DMP – Junior )
– Alicja GOWARZEWSKA (Wojewódzkie DMP– Junior Mł.)
– Filip KOCIMA
– Filip KOCIMA (Wojewódzkie DMP – Junior)
II miejsce Mistrzostwa Polski (ju-jitsu) – Dominika NOWICKA (młodzieżowiec)
– Dominika NOWICKA (senior)
III miejsce Mistrzostwa Polski (judo) – Dominika NOWICKA
III miejsce Mistrzostwa Polski (ju-jitsu) – Bartosz KIMEL
– Wiktoria KIMEL (fighting)
– Wiktoria KIMEL (Ne Waza)
– Patryk ZDRODOWSKI
– Piotr ZDRODOWSKI
• Wyniki Zespołu Sportu Młodzieżowego
Zespół Sportu Młodzieżowego przy Ministerstwie Sportu i Turystyki zaktualizował wyniki sportowe klubów w całej Polsce: http://www.sport-mlodziezowy.pl/index.php/aktualne-wyniki Ostateczna aktualizacja (z dnia: 26.01.2018) sklasyfikowała 28 893 klubów (dyscypliny drużynowe) i zawodników (dyscypliny indywidualne). W województwie śląskim uwzględniono 2781 klubów i zawodników. W samych Mysłowicach punktowało
28 zawodników z 5 klubów oraz drużyna MUKS Siódemka Mysłowice. Najlepszym klubem w Mysłowicach, w 2017 był …… UKS JUDO Mysłowice. Szczegóły wyników przedstawia tabela:
Klub Punkty Dyscyplina
UKS Judo Mysłowice 33 judo
KTS Mysłowice 23 tenis stołowy
ZUKS Siła Mysłowice 16 zapasy
UKS Chromik Mysłowice 9 lekka atletyka
Klub Olimp. MOSiR Mysłowice 8 tenis stołowy
MUKS Siódemka Mysłowice 3,12 piłka ręczna

• Klub na tle wszystkich klubów judo na Śląsku
Przy okazji wyboru nowego Zarządu Śląskiego Związku Judo (16.12.2017), federacja upubliczniła zestawienie zdobytych medali Mistrzostw Polski wszystkich, 65 klubów Śląskiego Związku Judo, w kadencji: 2014 – 2017.
UKS JUDO Mysłowice zdobyło w tym czasie 11 medali (4 złote, 3 srebrne, 4 brązowe), co dało nam IX pozycję w klasyfikacji generalnej.


___________________________________________________________________________
Ryszard Dziewulski


stat4u

Uwaga!
Serwis używa cookies (ciasteczka) wyłącznie w celach świadczenia usług, analizy statystyk oglądalności i dostosowania reklamy. Korzystanie z witryny oznacza, że pliki cookies znajdują się w twoim urządzeniu.
Jeśli się na to nie zgadzasz, możesz je usunąć i zmienić domyślne ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie z serwisu bez zmiany tych ustawień będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Szablon Bombax autorstwa itx, tłumaczenie: WordpressPL