To miało być wielkie święto przy Paderewskiego w Kosztowach. Piękna oprawa meczu, masa kibiców i gorąca atmosfera na stadionie. Udało się ! Sen się spełnił. Zawodnicy Unii Kosztowy w pięknym stylu pokonali AKS Mikołów 3:0, chociaż znaczna część kibiców do końca meczu była przekonana, iż padły 4 bramki. Jedna jednak nie została uznana. Strzelcami goli byli: Mateusz Iwan (30 i 66 minuta) oraz Maciej Wolny (86 minuta). Mimo wysokiej wygranej mecz wcale łatwy dla Unii nie był. Zawodnicy AKS-u grali ambitnie i do końca nie odpuszczali. W 71 minucie po lekkiej szarpaninie czerwone kartki otrzymali Jacenik (Unia Kosztowy) i Leszczyński (AKS Mikołów).
Po ostatnim gwizdku stadion oszalał. Śpiewom i podziękowaniom za awans do wyższej klasy rozgrywkowej nie było końca – co prezentujemy na dołączonych filmach.

LKS Unia Kosztowy – AKS Mikołów 3:0 (1:0)
1:0 – Iwan, 30 min (głową)
2:0 – Iwan, 66 min
3:0 – Wolny, 86 min
Sędziował Leszek Lewandowski (Gliwice).
UNIA: P. Adamek – Wadas, Kocurek, J. Adamek (79. Fahrenholt), Jikia, Maciaszek (82. Gadaj), Wolny, D. Kowalski, Małkowski (88. Krawczyk), Jacenik, Iwan (90. A. Kowalski). Trener Stanisław GAWENDA.
AKS: Pilny – Kubisz, Szczygieł, Przybylski, Prus, Oltman, Kopytko, Janoszka, Biernacki (56. Wieczorek), Frankowski, Leszczyyński. Trener Michał ŻYŁKA.
Żółte kartki: Wadas, J. Adamek, D. Kowalski – Kopytko, Oltman, Szczygieł, Frankowski, Leszczyński. Czerwone kartki: Jacenik (71, przepychanki) – Leszczyński (71, przepychanki).
_________________________________________________________________________________________________________________________
Grażyna, Adam Wojciechowscy / video: Unia TV