W pierwszy weekend listopada nasza klubowa reprezentacja sprawdzała swoje umiejętności na prestiżowym turnieju organizowanym przez poznańskich judoków na cześć twórcy judo: Jigoro Kano. Turniej nosi nazwę Memoriał Jigoro Kano a jego X, tegoroczna edycja zgromadziła w tym roku 602 zawodników, którzy potrzebowali 926 walk by wyłonić spośród siebie zwycięzców. Nasi judocy drużynowo zajęli 17 miejsce. Na ten wynik na wielkopolskich matach walczyło 10 naszych sportowców. A oto szczegółowe wyniki:

Miejsce 7. Halina RYDZIKOWSKA (WU12-31)

Szczególne słowa uznania kierujemy do Igi Frosztęgi. Iga zajęła pierwsze miejsce nie dając szans żadnej rywalce w kat. WU12 do 34 kg.

Trzech naszych zawodników otrzymało prawo startu w dwóch kategoriach wiekowych: Alicja Janeczko Igor Kozik i Jakub Dziedzic. Ala w obu kategoriach wywalczyła medalowe miejsca, odpowiednio 2 miejsce w kat. Młodzik i 3 w kat. Junior Młodszy.

Kuba stanął na 3 miejscu podium w kat. Młodzik. W kat. Junior Młodszy musiał uznać wyższość starszych kolegów i ostatecznie przegrał walkę o brązowy medal zdobywając 5 miejsce na 10 sklasyfikowanych.

Walki Igora potoczył się w podobny sposób. Igor wrócił do domu z brązowym medalem zdobytym w kat. MU14 do 46 kg. i czwartym miejscem zapisanym w statystykach turnieju w kat. MU16 do 46 kg.

Na wyróżnienie zasługuje także występ Filipa Cygana, który w grupie 25 sklasyfikowanych zawodników spotkał tylko jednego lepszego od siebie przeciwnika i w konsekwencji stanął na drugim miejscu podium.

Judoków do walki prowadził trener Ryszard Dziewulski.