Za nami VI edycja „Święta futbolu”, która w dniach 2-3 luty 2019r odbyła się w hali MOSiR Mysłowice. W ciągu dwóch dni rozegraliśmy cztery turnieje, w których udział wzięło 40 drużyn z województwa śląskiego. Przekłada się to na liczbę 400 dzieci z roczników 2013, 2011 i 2009 rywalizujących ze sobą na boisku i w „strefach umiejętności”. Honorowy patronat nad turniejem objął Prezydent Miasta Mysłowice Dariusz Wójtowicz, oraz Mosir Mysłowice, który wraz z Urzędem Miasta Mysłowice ufundował medale dla najmłodszych zawodników. Co warte podkreślenia, Prezydent osobiście uczestniczył w otwarciu, bądź w zamknięciu trzech turniejów, którym patronował. Czas na wręczenie nagród znalazł również dyrektor MOSiR Mysłowice Karol Pawlik, któremu dziękujemy za udostępnienie obiektu na czas naszego święta.

Sobotni turniej dla rocznika 2011 podzielony był na dwie części. Rano rywalizowały drużyny o poziomie zaawansowanym, a popołudniu zespoły początkujące. W obu przypadkach formuła turnieju była taka sama. Udział w rozgrywkach brało 10 zespołów i każdy miał rozegrać 7 meczy. W turniejach nie była prowadzona klasyfikacja końcowa, a rywalizacja o miejsca odbywała się tylko w „strefie umiejętności”. Tam mali piłkarze prowadzili piłkę i strzelali do bramek „na czas”, ale liczyła się też precyzja wykonania zadania. Najlepsza trójka z każdej strefy nagrodzona została dyplomem i nagrodą rzeczową.

W niedzielę rano rozegraliśmy turniej dla rocznika 2009, w którym 8 zespołów podzielonych na dwie grupy rywalizowało o miejsca i puchary. Atmosfera tego turnieju jest inna niż turnieju, w którym nie jest prowadzona klasyfikacja. Tu pojawia się presja wyniku i łzy po porażce. Wspólna natomiast jest radość po zwycięstwie. Dla najlepszego: zawodnika, strzelca i bramkarza turnieju przygotowane były nagrody rzeczowe i statuetki.

Ostatni turniej w cyklu „Święto futbolu” to rywalizacja rocznika 2013. Tu wynik nie ma najmniejszego znaczenia (przynajmniej dla dzieci). Im wystarczy często sama obecność na boisku. Niektórzy grają naprawdę świetnie. Potrafią dobrze prowadzić piłkę i celnie strzelać do bramki, ale część maluchów po prostu macha do rodziców na trybunach, tańczy na boisku lub przygląda się pozostałym uczestnikom meczu. Ma to swój urok. Ważne, żeby dzieci dobrze sobie kojarzyły piłkę nożną. Z udziału w turnieju ma płynąć radość, a czy kiedyś tan mały piłkarz stanie się Robertem Lewandowskim czy Łukaszem Piątkiem? Czas pokaże.

Ten weekend był pełen emocji. Widać to było na boiskach i na trybunach. Szczęśliwie obyło się bez kontuzji. Co prawda parę osób wróciło z kilkoma otarciami, potłuczeniami czy zadrapaniami, ale rany szybko się zagoją. Mamy nadzieję, że dobre wspomnienia pozostaną na długo w pamięci uczestników turnieju i towarzyszącym im kibicom. „Święto futbolu” to nie tylko emocje, ale i ciężka praca. W tym miejscu chcę podziękować rodzicom zawodników Unii Kosztowy za zorganizowanie fantastycznego bufetu. Myślę, że finezyjny smak ciast, ciepła kawa oraz miła atmosfera w kawiarence sportowej będzie naszym rozpoznawalnym znakiem. Dziękuję również pracownikom Mosiru Mysłowice: Jakubowi Adamkowi, Sylwii Wodziak, Monice Niewiadomskiej i Małgorzacie Jabłońskiej za dobrą współpracę i sprawną organizację. Przede wszystkim podziękować pragnę trenerom akademii Unii Kosztowy: Markowi Piszczykowi, Darkowi Szabrańskiemu, Krystianowi Jawieniowi, Piotrkowi Kaszycy, Mateuszowi Demitraszkowi, Kubie Adamkowi i Andrzejowi Byrskiemu, za gotowość i zaangażowanie. Specjalne podziękowania dla Jacka Konowalskiego za współpracę przy organizacji turnieju. Swój wkład w sprawne przeprowadzenie turnieju mieli również juniorzy naszej akademii: Mikołaj Guzik, Patryk Wilk, Dominik Smaza, Konrad Majewski i Patryk Jarosz.

W tym roku nasz klub obchodzić będzie 90-lecie istnienia. Zapraszam już teraz na obchody rocznicowe naszego klubu. Mam nadzieję, że wspólnie przyjdzie nam dzielić się swoją pasją do piłki nożnej.

2 luty 2019r.

Turniej rocznika 2011 (grupa zaawansowana)

Drużyny:

Unia Kosztowy „niebieska”

Unia Kosztowy „czerwona”

Akademia 2012 Jaworzno

APN GKS Tychy

KS GTV Stadion Śląski

MKS Mysłowice

Zagłębie Sosnowiec

KS Rozwój Katowice

Fablok Chrzanów

Football 4pro Bielsko Biała

Wyniki w „Strefie Umiejętności”:

„Nawroty”

1 miejsce – Antoni Kreńczyk (rozwój Katowice)

2 miejsce – Szymon Lityński (Unia kosztowy)

3 miejsce – Kacper Wysogląd (Unia Kosztowy)

„Strzały do bramek”

1 miejsce – Bartek Wardziński – KS GTV Stadion Śląski

2 miejsce – Dawid Skałecki – Unia Kosztowy

3 miejsce –Jakub Zolich – Football 4pro Bielsko-Biała

Turniej rocznika 2011 (grupa początkująca)

Drużyny:

Unia Kosztowy „zielona”

Unia Kosztowy „czerwona”

Unia Kosztowy „biała”

Pogoń Imielin

CKS Czeladź

AKS Mikołów

MKS Mysłowice

FA Czeladź

Czarni Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec

Wyniki w „Strefie Umiejętności”:

„Nawroty”

1 miejsce – Jakub Orkisz (CKS Czeladź)

2 miejsce – Eryk Kopała (Zagłębie Sosnowiec)

3 miejsce – Victor Bober (FA Czeladź)

„Strzały do bramek”

1 miejsce – Deniz Dogan (MKS Mysłowice)

2 miejsce – Szymon Pająk (Unia Kosztowy)

3 miejsce – Maciej Romańczyk (Unia kosztowy)

3 luty 2019r.

Turniej rocznika 2009

Wyniki:

Gol Bieruń

Pogoń Imielin

MKS Mysłowice

Unia Kosztowy „niebieska”

Górnik Sosnowiec

Unia Kosztowy „czerwona”

Unia Kosztowy „Żółta”

Sparta Katowice

Najlepszy zawodnik – Krzysztof Żółty (Gol Bieruń)

Najlepszy strzelec – Oliwier Polarz (Pogoń Imielin)

Najlepszy bramkarz – Arkadiusz Makarański (Gol Bieruń)

Wyniki w „Strefie Umiejętności”:

„Strzały do bramek”

1 miejsce – Oskar Szymanowski (Górnik Sosnowiec)

2 miejsce – Bartłomiej Rusek (Unia Kosztowy)

3 miejsce – Robert PnioK (Unia kosztowy)

„Prowadzenie piłki”

1 miejsce – Tymoteusz Dymanus (Unia Kosztowy)

2 miejsce – Filip Kwiatkowski (Unia Kosztowy)

3 miejsce – Filip Młyńczak (Unia Kosztowy)

3 luty 2019r.

Turniej rocznika 2013

Drużyny:

Unia Kosztowy „niebieska”

Unia Kosztowy „żółta”

FA Żory

Football 4pro Bielsko – Biała

Czarni Sosnowiec

Rozwój Katowice

MUKP Dąbrowa Górnicza

Espaniola

Rozbark Bytom

Sparta Katowice

Gol Bieruń

KS GTV Stadion Śląski

Wyniki w „Strefie Umiejętności”:

„Prowadzenie piłki”

1 miejsce – Karol Szoblik (Football 4pro Bielsko-Biała)

2 miejsce – Oliwier Padyjasek (Rozwój Katowice)

3 miejsce – Oliwier Skrzypek (Gol Bieruń)

„Strzał do bramki”

1 miejsce – Wojciech Skok (Espanola)

2 miejsce – Filip Czapliński (Spart Katowice)

3 miejsce – Michał Dron (Football 4pro Bielsko-Biała)
_________________________________________________________________________
Marek Rusek – LKS Unia Kosztowy


stat4u

Uwaga!
Serwis używa cookies (ciasteczka) wyłącznie w celach świadczenia usług, analizy statystyk oglądalności i dostosowania reklamy. Korzystanie z witryny oznacza, że pliki cookies znajdują się w twoim urządzeniu.
Jeśli się na to nie zgadzasz, możesz je usunąć i zmienić domyślne ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie z serwisu bez zmiany tych ustawień będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Szablon Bombax autorstwa itx, tłumaczenie: WordpressPL