Spotkanie Chemika Police z BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała miało jednego faworyta, którym był oczywiście Mistrz Polski. Bielszczanki zapowiadały jednak walkę, bo przecież już niewiele meczów zostało do końca rundy zasadniczej, a walka o play-off nie jest jeszcze do końca rozstrzygnięta.

Pierwsza partia to bardzo dobra gra zespołu prowadzonego przez trenera Bartłomieja Piekarczyka. Od stanu 12:13 BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała zdobył pięć punktów z rzędu i wyszedł na prowadzeni 17:13. Kilka chwil później na tablicy wyników było już pięć punktów przewagi bielskiego zespołu (19:14). Cóż z tego, skoro w dwóch kolejnych ustawieniach Chemik nie tylko odrobił straty, ale wyszedł na prowadzenie 22:20. Jak się później okazało ta skromna przewaga wystarczyła do wygrania seta 25:23.
Przez większą część druga partia była równie wyrównana. Po krótkotrwałym prowadzeniu bielszczanek, coraz wyraźniej do głosu zaczęły dochodzić gospodynie, które po trzypunktowej serii wyszły na prowadzenie 10:8. Zespół Bartłomieja Piekarczyka nie zamierzał jednak odpuszczać i walczył o każdą piłkę. Bielszczankom zupełnie nie wyszła jednak końcówka. Od stanu 17:20 zdobyły tylko jeden punkt, podczas gdy Chemik aż pięć…
Trzeci set był ostatnim. Zespół z Bielska-Białej prowadził wyrównaną grę tylko do połowy tej partii. Później Mistrzynie Polski w szybkim tempie odskoczyły na kilka punktów i przewagę systematycznie powiększały. Ostatecznie wygrały 25:15 i cały mecz 3:0.

Chemik Police – BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 3:0
(25:23, 25:18, 25:15)

MVP: Bianka Busa (Chemik Police)

Chemik: Busa, Pleśnierowicz, Ogbogu, Chojnacka, Gamma, Mędrzyk, Krzos (libero) oraz Grajber, Bednarek, M. Łukasik, Mirković

BKS PROFI CREDIT: Nowicka, Różański, Konieczna, Herelova, Moskwa, Mucha, Maj-Erwardt (libero) oraz Kozyra, Świrad, Jagodzińska, Krajewska