Reprezentacja Olimpiad Specjalnych Polska na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Abu Dhabi 2019 odebrała w Warszawie nominacje olimpijskie. W składzie 90-osobowej polskiej reprezentacji znalazło się 64 zawodników, którzy już od 14 do 21 marca startować będą w 17 dyscyplinach olimpijskich. Skład Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych uzupełnia 26 trenerów, lekarzy i członków kierownictwa, którzy będą wspierać naszych zawodników w trakcie Igrzysk.

Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będą największym sportowym i społecznym wydarzeniem na świecie w 2019 roku i największą sportową imprezą w historii Bliskiego Wschodu. Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich zjedzie ponad 7,5 tysiąca sportowców z ponad 190 krajów. W Igrzyskach weźmie też udział ponad 2,6 tysiąca trenerów, 6 tysięcy członków rodzin oraz ponad 20 tysięcy wolontariuszy z całego świata.

Polska Reprezentacja Olimpiad Specjalnych na arenach sportowych w Abu Dhabi i Dubaju rywalizować będzie w 17 dyscyplinach sportowych: koszykówce, piłce nożnej 7-osobowej (w której reprezentuje nas drużyna żeńska), lekkiej atletyce, pływaniu, bowlingu, kolarstwie, badmintonie, trójboju siłowym, tenisie, tenisie stołowym, gimnastyce, jeździe konnej, wrotkarstwie, kajakarstwie, judo i golfie. Po raz pierwszy na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych polscy zawodnicy będą rywalizowali w judo i golfie – jest to debiut naszych zawodników w tych dyscyplinach na arenie światowej.

Podczas uroczystej ceremonii w Warszawie Polska Reprezentacja Olimpiad Specjalnych odebrała nominacje olimpijskie z rąk m.in. Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki, Wiceministra Rodziny i Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Krzysztofa Michałkiewicza, Ambasadora Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce, Yousifa Eisana Bin Hassana Al Sabri, Prezes PFRON Marleny Maląg, przedstawicieli PKOl, Sejmu RP, władz Olimpiad Specjalnych Polska oraz Special Olympics Europe Eurasia.
____________________________________________________________________
Przemysław Śmiałkowski

: Inne

stat4u

Uwaga!
Serwis używa cookies (ciasteczka) wyłącznie w celach świadczenia usług, analizy statystyk oglądalności i dostosowania reklamy. Korzystanie z witryny oznacza, że pliki cookies znajdują się w twoim urządzeniu.
Jeśli się na to nie zgadzasz, możesz je usunąć i zmienić domyślne ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie z serwisu bez zmiany tych ustawień będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Szablon Bombax autorstwa itx, tłumaczenie: WordpressPL