Na trzy dni inauguracją Siatkarskiej Ligi Narodów w Opolu nasze siatkarki z mocnym przytupem weszły w nowy sezon. W prestiżowym Montreux Volley Masters 2019 biało-czerwone po raz pierwszy w historii zajęły pierwsze miejsce w turnieju.

Ekipa Jacka Nawrockiego w uroczej szwajcarskiej miejscowości już na starcie sezonu pokazała, że kilkuletnia praca zaczyna przynosić wymierne efekty. Polki w Montreux pokonały zawsze klasowe Japonki, i to dwukrotnie – na starcie i na finiszu zawodów. Uporały się z niebezpiecznymi Niemkami. W fazie grupowej uległy jedynie niezmiennie mocnym Chinkom, ale nie bez walki. W półfinale z Tajlandią, też cenioną drużyną Polki momentami występowały w roli profesorek i rozprawiły się w trzech partiach, a o finale z Japonią było już wcześniej.

We wtorek cztery zespoły w opolskiej Stegu Arena rozpoczną rywalizację w turnieju otwierającym drugą edycję elitarnej Ligi Narodów. Bez wątpienia występ w Montreux dobrze rokuje na mecze z Włoszkami, Niemkami i Tajkami. W przypadku tych ostatnich nasze siatkarki będą miały okazję potwierdzić, że debiut w sezonie 2019 nie był przypadkiem, a pełna pula w Opolu będzie koncertem otwierającym żeński sezon reprezentacyjny.

Każda z tych drużyn jest wyżej notowana w rankingu FIVB, ale jak pokazało Montreux na boisku punkty rankingowe nie zagrają.

Ogromnego wsparcia naszej drużynie udzielą zapewne niezawodni, najlepsi na świecie polscy, siatkarscy kibice. Dla sprawdzonej już, i to wielokrotnie Stegu Arena będzie to siatkarskie wydarzenie najwyższej rangi w roku 2019.

Opole jest miastem bardzo przychylnym siatkówce. Tutaj przed wielu, wielu laty ówczesny Mostostal Kędzierzyn-Koźle (obecnie ZAKSA) zorganizował turniej Ligi Mistrzów. Tutaj odbyły się pierwsze w historii polskiej siatkówki Klubowe Mistrzostwa Świata, wreszcie rok temu męską reprezentację Polski na starcie swej pracy rozpoznawał Vital Heynen, a jak się to skończyło… wszyscy mile wspominamy.

„Siatkówka to nasza pasja” – tak promują się siatkarki UNI Opole, które w sezonie 2018/2019 zajęły w I lidze 5. miejsce. To hasło znakomicie pasuje również do naszej reprezentacji i niech w Opolu będzie mieć spotęgowaną moc.

Mecze Reprezentacji Polski Kobiet w fazie grupowej Siatkarskiej Ligi Narodów 2019

OPOLE (POLSKA)

21.05.2019 17:30 Tajlandia – Niemcy
21.05.2019 20:30 Polska – Włochy

22.05.2019 17:30 Tajlandia – Włochy
22.05.2019 20:30 Polska – Niemcy

23.05.2019 17:30 Włochy – Niemcy
23.05.2019 20:30 Tajlandia – Polska
______________________________________________________________________________
PZPS